Burun Estetiği

RİNOPLASTİ DE YENİ TREND :

ULTRASONİK RİNOPLASTİ  (PİEZO RİNOPLASTİ)

Burun estetiği ameliyatlarında biz cerrahları en çok zorlayan aşamalardan biri kemiklerin şekillendirilmesidir. Bu aşamada kontrolün sağlanması klasik kemik kesme yöntemleri ile çok zordur.Başarılı bir burun estetiğinin olmazsa olmazı ise burun kemiklerinin kesilerek şekillendirilmesidir.

Osteotomi denilen kemiklerin kesilmesi işlemi için günümüzde pek çok farklı yöntem kullanılmaktadır. Sıklıkla kullanılan yöntemler burun kemiklerinin çekiç ve keski ile kesilmesi,motor sistemleri ile kesilmesidir. Günümüzde bu işlem için hala klasik yöntemler olan osteotom (keski) ve çekiç kullanılması ile burun kemiklerinin kırılması çokça tercih edilmen bir yöntemdir.

Osteotomi için artık çok daha zarif ve ince yeni bir  yöntem var. Bu yöntemin ismi “Ultrasonik Kemik Kesme ve Şekillendirme Yöntemi” , Yani ; Ultrasonik Rinoplasti.

 Ultrasonik Rinoplasti : Piezo Cerrahisi

Piezo cerrahisinin temelinde yatan mekanizma, kemiklerin 3 boyutlu ses titreşimleriyle kesilmesi ya da şekillendirilmesidir.

Piezo cerrahisinde, hastaların ameliyat öncesi endişe duydukları ameliyat göz çevresi morluklarına neredeyse rastlamıyoruz. Ayrıca Piezo ile burun kemiklerini kontrollü bir şekilde kesebildiğimiz için istenmeyen kırık hatları oluşmuyor bu sayede kemiklere istediğimiz şekli verebiliyoruz.

Piezo Cerrahisinde Morluk Oluşmamasının Sebebi nedir?

 Piezo cerrahisi sadece kemik dokuya seçici olduğundan işlem sırasında kesme ve şekillendirme sadece kemik dokuda oluşmakta yumuşak dokuda ve damarlarda bir hasar meydana gelmediği için kanama da minimum seviyede oluyor. Yumuşak doku ve damar hasarı olmadığı için ameliyat sonrası morluk ve şişlik yok denebilecek kadar az olmasının yanı sıra kişiler günlük yaşantısına erkenden dönüyor.

Piezo Cerrahisinin Avantajları ;

– Morluk ve şişliğin yok denecek kadar az olması,

– İstenilen hatlardan kesi yapılabilmesi ve kemiklere kolay şekil verilebilmesi,

– Hızlı iyileşme ve erkenden günlük hayata dönebilme gibi avantajları sebebiyle bu yöntemin  gelecekte burun estetiği için vazgeçilmez olacağını düşünüyorum.

Estetik burun ameliyatı ile burnunuzdaki şekil bozuklukları düzeltilebilir,burnunuz küçültülebilir, büyültülebilir, burun ucunun veya kemerinin şekli değiştirilebilir, burun deliklerinizin genişliği daraltılabilir,burnunuzla üst dudağınız arasındaki açı azaltılıp arttırılabilir.

Doğumsal veya yaralanmaya bağlı şekil bozukluklarında ve burundan nefes alma sorunlarında kesin tedavi edici yöntem rhinoplasty yani burun estetiği ameliyatıdır.

Burnun dış görünüşünde doğal olmayan şekil bozuklukları olan hastalar rhinoplasty yani burun estetiği ameliyatından en çok faydayı görür.

Birçok cerrah, buluğ çağındaki gençlerin gelişimlerini tamamlayana kadar ameliyatı ertelemeyi tercih eder. Bu bekleme süresi, genç kızlar için 14 -15 yaş civarı erkekler için ise biraz daha geçtir.

Burun estetiği ameliyatı kararının aile tarafından değil, bizzat kendisinin hayata geçirmek istediği bir karar olduğundan emin olmak için, gençlerin sosyal ve ruhsal uyumunu dikkate almak önemlidir.

AMELİYATIN PLANLANMASI

İlk görüşmede cerrah size burnunuzun neye benzemesini veya nasıl görünmesini arzu ettiğinizi soracak; burnunuzun ve yüzünüzün yapısını inceleyecek ve sizin için mümkün olan ihtimalleri anlatacaktır. Burun kemiklerinizin ve kıkırdaklarınızın yapısı, yüzünüzün şekli, cildinizin kalınlığı, yaşınız ve beklentileriniz temel tartışma konularıdır. Cerrahınız, kullanacağı anestezi ve ameliyat tekniğini, ameliyatın yapılacağı ortamı, risklerini, maliyeti ve varsa diğer seçenekleri açıklayacaktır. Çoğu sağlık sigortası poliçeleri , tamamıyla estetik amaçlı olan bu ameliyatı kapsamına almaz. Uzun yıllar önce olsa dahi, daha önce geçirdiğiniz herhangi burun ameliyatı veya burun tedavisini, varsa alerji veya solunum güçlüğünüzü , kullandığınız ilaçları ve şayet kullanıyorsanız sigara içtiğinizi cerrahınıza söylediğinizden emin olmalısınız. Özellikle, burun estetiği ameliyatı ilgili beklentileriniz ve ameliyatın sonuçları hakkında aklınıza gelen tüm soruları cerrahınıza sormaktan çekinmeyiniz.

BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI HAZIRLIĞI

Cerrahınız size yeme ve içme, sigara kullanma, belli vitaminleri ve ilaçları alma ya da almaktan kaçınma ve yüzünüzü yıkama dahil olmak üzere ameliyata nasıl hazırlanacağınız konusunda bilgiler verecektir. Bu bilgileri yerine getirmeniz, ameliyatınızın daha rahat geçmesine yardımcı olacaktır. Hazırlıklarınızı yaparken, ameliyattan sonra sizi eve götürecek ve gerekirse birkaç gün sonra dışarı çıkmanıza yardımcı olacak birini ayarlamayı unutmayınız.

BURUN ESTETİĞİ AMELİYATINDA UYGULANACAK ANESTEZİ TÜRÜ

Estetik burun ameliyatı genel anestezi veya sedasyon eşliğinde lokal anestezi uygulanarak yapılır.

AMELİYAT

Estetik burun ameliyatı genellikle bir buçuk-iki saat sürer. Burun estetiği ameliyatı esnasında burun derisi, kemik ve kıkırdak çatısı birbirinden ayrılır. Burnun yeniden şekillendirilmesi işlemi, burunda mevcut probleme ve cerrahın uyguladığı tekniğe bağlı olarak değişir. Burun estetiği ameliyatının sonunda burun derisi, yeniden oluşturulan burun çatısının üzerine

AMELİYAT SONRASI

Burun Estetiği ameliyatınızdan sonra ilk 24 saat boyunca yüzünüzü şişmiş hissedeceksiniz, burnunuz ağrıyabilir veya hafif bir baş ağrınız olabilir. Herhangi bir rahatsızlığınız cerrahınız tarafından reçeteye yazılan ağrı kesici ilâçlar ile kontrol altına alınır. İlk gün için tuvalete gitmek dışında başınız yüksekte olacak şekilde yatakta yatmayı planlayınız. Gözlerinizin etrafındaki morarma ve şişliğin, 2 veya 3 gün sonra en belirgin hale geldiğini fark edeceksiniz; soğuk kompres uygulaması bu şişmeyi azaltacak ve kendinizi biraz daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Şişlik ve morlukların çoğu ilk hafta sonunda kaybolacaktır. Sizin ve cerrahınızdan başka hiç kimsenin fark edemediği çok az bazı şişlikler birkaç ay boyunca kalacaktır. Burun estetiği ameliyatı sırasında burnunuza konulacak olan tampon bir sigara filtresi büyüklüğünde olup içi boştur. Dolayısıyla tampon süresince rahat nefes alıp verebileceksiniz.Ameliyattan sonraki ilk birkaç gün boyunca , genellikle ,burun deliklerinden çok hafif bir sızıntı olur ve birkaç hafta da burnunuzda hafif tıkanıklık hissedebilirsiniz. Cerrahınız, dokuların iyileşme süresi boyunca, bir hafta veya daha uzun süre için sizden sümkürmemenizi, burnunuzu silmemenizi isteyecektir. Şayet burun içinde tampon varsa, birkaç gün sonra alınacak ve kendinizi çok daha rahat hissedeceksiniz. Bir veya bazen ikinci haftanın sonuna doğru tüm pansumanlar ve burnunuzun üzerindeki alçı atel alınmış olacaktır.

TÜM AMELİYATLAR BAZI BELİRSİZLİKLER VE RİSKLER TAŞIR

Estetik burun ameliyatı; deneyimli bir estetik cerrah tarafından ideal koşullarda yapıldığı takdirde komplikasyonlar (istenmeyen sonuçlar) nadiren görülebilir ve bunlar genellikle önemsizdir. Bunlar enfeksiyon, burun kanaması veya anesteziye karşı reaksiyondur. Estetik burun ameliyatı, burun içinden yapıldığından, görünen ameliyat izi söz konusu değildir.

NORMALE DÖNÜŞ

Estetik burun ameliyatı olan hastaların çoğu iki gün içerisinde ayağa kalkıp dolaşırlar ve ameliyattan bir hafta sonra okula veya çok yorucu olmayan iş hayatına dönebilirler. Bununla beraber, günlük yaşam temponuza tam anlamıyla dönmenizden önce birkaç hafta geçecektir. Normal hayatınıza dönme konusunda cerrahınız daha ayrıntılı açıklamalarda bulunacaktır. Genellikle ,yüksek efor gerektiren hareketlerden (koşma, yüzme, jimnastik,kan basıncınızı yükseltecek herhangi bir hareket) iki ila üç hafta kaçınmanız, 8 hafta süreyle burnunuzu darbe veya çarpmalardan korumanız, ovuşturmaktan ve güneşte yakmaktan kaçınmanız söylenecektir. Yüzünüzü ve saçlarınızı yıkarken veya makyaj yaparken nazik ve dikkatli olunuz. İhtiyaç olduğu zaman kontak lensinizi takabilirsiniz, fakat gözlük için durum farklıdır. Burnunuzdaki atel çıkarıldıktan sonra, burnunuz tamamen iyileşinceye kadar, yani iki ay boyunca gözlük ayakları burun sırtına oturmamalıdır. Doktorunuz, iyileşmenizdeki gelişmeyi kontrol etmek için ameliyattan sonraki bir ay süresince,sizi sık sık kontrole çağıracaktır. Bu kontrol muayeneleri arasında sıra dışı herhangi bir şikayetiniz veya ne yapıp ne yapmayacağınız konusunda herhangi sorununuz olursa doktorunuzu aramakta tereddüt etmeyiniz

ESTETİK BURUN AMELİYATI AMELİYAT SONRASI BAKIM REHBERİ

Burun ameliyatınızdan sonra iyileşme süreci zaman ve sabır gerektirir. Ameliyat sonrası bakıma aktif olarak katılmanız, ameliyat kadar önem taşımaktadır. Aşağıda sıralanan önerileri lütfen uygulayınız. Anlamadığınız konuları doktorunuza sormakta tereddüt etmeyiniz.

1. Ameliyat salonundan ,burnunuzun içindeki tamponlar nedeni ile burnunuzdan nefes alamıyor olabilirsiniz. Bu dönem süresince ağzınızdan nefes almalısınız. Tamponların burnunuzda kalma süresini doktorunuz belirleyecektir.

2. Yeterli sıvı almanız önemlidir. Yudum yudum içeceğiniz meyve suyu, su ve hafif içecekler ağızdan nefes almanın neden olduğu ağız kuruluğunu biraz olsun hafifletmeye yardımcı olacaktır. Kamış kullanmayınız. Yumuşak, kolay çiğnenen gıdalar yiyiniz. Dudaklarınızı nemli tutmak için jel veya dudak kremleri kullanınız.

3. Sadece doktorunuz tarafından verilen ilaçları kullanınız. Aspirin veya aspirin içeren ilaçlar veya kan pıhtılaşmasını engelleyici ilaçlar kullanmayınız.

4. Burnunuzdaki pansumanlar duruyorsa ,uyurken veya dinlenirken başınızı, en az iki yastık olacak şekilde yüksekte tutunuz. Mümkün olduğu kadar, gün boyu başınızı dik tutmaya özen gösteriniz; bu normal kan dolaşımını koruyacak ve ameliyat sonrası oluşacak şişliğin azalmasına yardımcı olacaktır.

5. Burnunuzdan bir miktar sızıntı olması beklenen bir şeydir. Bu pembe /açık kırmızı renkli olacaktır, fakat sürekli kırmızı kan geliyorsa, telefonla doktorunuza bildirmelisiniz.

6. Ameliyattan çıktığınızda, burnunuzun üzerinde iki kat plaster ve bir alçı atel olacaktır. Bunlar, burnunuza şekil vermek kadar burnunuzun korunması için de önemlidir. Bu pansumanlara dokunmayınız ve bozmayınız; bir hafta içerisinde doktorunuz tarafından çıkarılacaktır.

7. Burnunuzun altındaki küçük tampon, gerektikçe değişebilir (veya hiçbir kanama yoksa çıkarılıp atılabilir).

8. Burun deliklerinizi ovalamayınız veya burun silmeye teşebbüs etmeyiniz.Ellerini burnundan uzat tut sizin için iyi bir kural olacaktır. Burnunuzu çarpmamaya özen gösteriniz. Önden düğmeli kıyafetler giyiniz. Tişörtlerden ve balıkçı yaka giyeceklerden uzak durunuz.

9. Dişlerinizi dikkatle fırçalayınız ve sadece yumuşak bir diş fırçası kullanınız. Dudaklarınızı büzmeyiniz veya üst dudağınızı aslında gerektiğinden daha fazla yukarı kaldırmaya çalışmayınız.

10. Ameliyatınızdan sonra iki hafta süreyle ıkınmaktan, eğilmekten, ağır şeyler kaldırmaktan (özellikle küçük çocuklarınızı), efor gerektiren egzersizlerden ve spordan kaçınınız.

11. Bir ay süre ile direk güneş ışınına maruz kalmaktan kaçınınız.

12. Burnunuzun dışındaki pansumanlar çıkarıldığında çevre dokularda bir miktar şişme ve renk değişikliği fark edeceksiniz. Burnunuz şiş ve ucu yukarı dönmüş görülebilir. Bu zamanla kendiliğinden düzelecektir.

13. Burnunuzun ucunda ve bazen de üst dudağınızda uyuşukluk hissedebilirsiniz. Bu birkaç hafta içinde kaybolacaktır.

14. Tamponlar çıkarıldıktan sonra, burnunuzu nazikçe günde 2-3 kez kulak temizleme çöpü ile musluk suyu kullanarak temizleyebilirsiniz. Kulak temizleme çöpünü burun deliğinizden yukarı doğru sokmayınız.

15. Tamponlar alındıktan sonra dahi, burnunuz tıkalı olacaktır. Bu, dokuların cerrahiye normal yanıtıdır. Bir hafta süre ile burnunuzu sümkürmeye teşebbüs etmeyiniz. Aksırmak, sümkürmek zorunda kaldığınızda, her iki burun deliğiniz açık şekilde bunu nazikçe yapınız. Burun spreyleri veya damlaları kullanmayınız. Şayet hapşırmak zorunda kalırsanız ağzınız açık hapşırınız.

16. Ameliyatınız boyunca almış olduğunuz ,sakinleştirici veya uyuşturucu ilaçların kullanımından sonra bitkinlik ve zafiyet oldukça sıktır. Bir veya birkaç gün içerisinde kendinizi daha güçlü hissedeceksiniz. Bazen de uykusuzluk olabilir. Bunu hafifletmeye yardımcı olmak için, ilk hafta boyunca size uyku ilacı verilebilir.

17. Ameliyattan 12 ile 36 saat sonra depresyon görülmesi hiç de nadir bir olay değildir. Burnunuzun ameliyattan sonraki ilk görünümü sizi şaşırtabilir. Sabırlı ve gerçekçi olmanız gerektiğini hatırlayınız. Unutmayınız ki burnunuz cerrahi bir girişime maruz kaldı ve zamanla düzelip çok daha iyi olacaktır. Burnunuzun tam anlamıyla iyileşmesi 6 ile 12 aylık bir süre gerektirebilir.

18. Pansumanlar alındıktan sonra normal iş hayatınıza dönebilirsiniz (yaptığınız işin türüne bağlı olarak). Küçük berelerin gizlenmesine yardımcı olmak için makyaj kullanılabilir.

19. Ameliyat sonrası randevularınızın hepsine gittiğinizden emin olunuz. Bunlar, doktorunuzun iyileşmenizi ve burnunuzun gelişimini takip etmesi ve burnunuzun görünümündeki gelişimi değerlendirmek için çekilecek ameliyat sonrası fotoğraflar için gereklidir. Ameliyat sonrası randevular, genellikle ameliyattan 1 hafta, 1 ay, 3 ay ve 6 aya verilir.

20. Ameliyat sonu zorunlu olmadıkça iki ay gözlük kullanmayın. Gözlükler sadece alçı tel yerindeyken takılabilir. Bu dönemden sonra bir parça bantla alnınıza asılmalıdır. Bunun nasıl yapıldığı size gösterilecektir.

YENİ GÖRÜNÜM

Burun estetiğinizi takip eden günlerde yüzünüz şiş ve bereli iken, daha iyi görüneceğinizi ve güzelleşeceğinizi unutmak kolaydır. Estetik burun ameliyatından sonra hastaların çoğu, bir süre kendisini iyi hissetmez,bu oldukça normal ve anlaşılabilir bir durumdur. Bir gurup hasta ise ,bu safhanın geçeceğinden emindir. Gün ve gün burnunuz daha güzel görünmeye başlayacak ve moraliniz gittikçe yükselecektir. Bir veya iki hafta sonra ,artık henüz yeni ameliyat olmuş gibi görünmeyeceksiniz. Ancak iyileşme hala yavaş ve dereceli olarak ilerleyen bir süreçtir. Özellikle burun ucunda olmak üzere ,çok az bazı şişlikler belki aylar boyunca devam edecektir. Estetik burun ameliyatının gerçek sonucu belki de bir yıl veya daha uzun bir süre sonunda ortaya çıkmaktadır. İlk önceleri aileniz veya arkadaşlarınızdan beklenmedik bazı reaksiyonlar alabilirsiniz. Burnunuzda bir değişiklik görmediklerini söyleyebilirler. Veya özellikle ailevi veya etnik bir özellik olarak gördükleri bir şeyi değiştirdiyseniz, biraz gücenmiş olabilirler. Şayet bu olursa ilk anda niçin bu ameliyatı olmaya karar verdiğinizi hatırlamayı deneyiniz. Şayet hedefinize ulaştıysanız, ameliyatınız da başarıya ulaşmıştır.

138 yorum

 • Nurkan dedi ki:

  Burun ameliyatından sonra güneş zararlı mıdır?

  • Burun ameliyatı ndan sonra burun ve çevresindeki derinin güneş ışınlarına hassasiyeti artar, lekeler oluşabilir. Bu nedenle ameliyat sonrası 3 ay kadar güneşten koruyucu 30 ya da 45 faktör (SPF) kremler kullanmak gerekir.

 • Kezban dedi ki:

  Burun ucu düşmesi nedir?

  • Burun düşmesi en çok sorulan sorulardan biridir. Düzgün ve doğru burun estetiği yapılmış bir burun ucu düşmez. Burun ucu kıkırdak çatısının teknik hata ile korunması gereken yerlerinden kesilmesi sonucunda oluşabilir. Burun estetiği ameliyatından yıllar sonra burun ucunun yavaşça aşağı düşmesi ise, derialtı dokularının incelmesi, elastik liflerin azalması, derinin yaşlanması sonucu oluşan fizyolojik bir durumdur. Burun estetik ameliyatı yapılmamışsa bile normalde yaşlanma ile oluşabilen bir durumdur.

   • fatih dedi ki:

    hocam burnumdan 2 kere oprsyon gecırdım hala ıyı nefes alamıyorum ne yapmam gerkıyor yardımcı olursanız sevınırım..

 • barış dedi ki:

  buruna estetik yaptırmanın maliyeti nekadar…

 • tanju dedi ki:

  slm nasılsınız doktor bey benim size bir sorum olacaktı burun küçültmede burunda bulunan deri fazlalığını nasıl yok ediyorsunuz.

 • tanju dedi ki:

  slm arkadaşlar ben burnumu ömer beye estetik yaptırdım trabzon’un en iyi en güvenilir estetik cerrahi doktorudur ömerbeyin sihirli elleriyle estetik ameliyatını nasip etsin tabi estetik gereken hastalara….

 • Uğur Şeker dedi ki:

  Merhaba. Nasılsınız. rinoplasti ameliyat sonrasında burun şeklinde kalıcı hasar bırakmamak için hangi hareketlerden kaçınılmalıdır. Kıkırdak ve kemik ameliyattan ne kadar zaman sonra ufak bir çarpmalardan etkilenmez. Şimdiden teşekkürler.

  • omer dedi ki:

   Burun estetiği ameliyatları sonrası burnu çevreden gelebilecek çarpmalardan yaklaşık 2.5 ay korumak gereklidir.Yaklaşık 2 ay gözlük kulanmamalı,denize veya havuza atlama ve dalış 1 ay kadar yapılmamalıdır.

 • emrah dedi ki:

  DOKTOR BEY SİGRTA VEYA BAGKRDN HC YARARLANAMIYRZMU?YARARLANABILRSEK NEKADAR OLUR BURUN ESTETGİ FİYATI ŞİMDDEN TEŞKKR EDERM

 • dilek dedi ki:

  selam..ben daha önce estetik ameliyat oldum fakat bazı sorunlar var muayene ücretlimi size kontrole gelmek istiyorum..

 • emine dedi ki:

  burun estetiği ameliyatı oldum.ameliyat sonrası 10gün geçmesine rağmen gözümdeki kan oturması halen devam etmekte.bunun kısa zamanda geçmesini sağlayabileceğim herhangi bir damla veya krem var mı?doktorum anesteziyi kadırmadığımı bünyemin zayıf olmasından kaynaklandığını söyledi..çerçevesi ince olmak şartı ile gözlük kullanmamın bir sakıncası var mı?yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

  • omer dedi ki:

   Burun estetiği sonrası göz çevresinde şişlikler ve morluklar oluşması oldukça doğaldır.Gözün beyazında da kan birikimi olabilir.Ameliyat esnasında şişlik ve morlukların ortaya çıkmasını azaltıcı ilaçlar kullanmaktayız.Ayrıca ameliyat sonrası göz kapaklarının üstüne buz tatbikinin oldukça yoğun yapılması çok önemlidir.Şişlik azaltıcı birtakım kremler de vardır.Hafif çerçeveli gözlükleri 1 aydan sonra kullanabilirsiniz.

 • damla dedi ki:

  burun estetiğinde tampon kullanmak zorunlu mu? tamponsuz uygulama yapılamıyor mu? özel bir hastanede bu uygulamanın yapıldı duymuştum. tamponların çıkarılması sırası biraz ağrılı geçiyor bildiğim kadarıyla.beni korkutan biraz da bu açıkçası.ve ameliyat sırasında tamamen uyutulmak istensek bir sorun çıkar mı?

  • omer dedi ki:

   burun estetiğinde tampon kullanımı bazen mutlaka gerekli olur .Bazı operasyonlarda da tampon kullanımı gereksiz ve alışkanlıklar nedeniyle konulmaktadır.Anlaşılcağı gibi ameliyatın gerekliliğiyle ilgilidir.’Tamponsuz burun estetiği’ gibi genel bir yaklaşım tıbbi değil reklam amaçlı ve ticaridir.Tamponların çıkarılması kesinlikle ağrısızdır…

 • murat dedi ki:

  merhaba doktor bey 2000-2500 tl demişsiniz burun ameliyatını acaba bunun haricinde ekstra bir fiyat çıkarmı.
  birde ödemeyi kredi kartı veya taksitlendirmeyle yapabilirmiyiz teşekkürler.

 • aleyna dedi ki:

  merhaba ben 17 yasimdayim ve yurt disinda yasiyorum, burnum beni cok rahatsiz ediyor. tipik bir laz burnum var diyebilirim, burbumun alt kismi ise ‘droopy’ yani asagiya dogru asiliyor. acaba bu ameliyatin maliyeti nekadar olur?

 • savas dedi ki:

  mrh hocam estetık amelıyatı olmakıstıyorum ama ısımden dolayı zaman bulamıyotrum amelıyat olsam ısıme nekadar zaman ıcınde donebılırım amelıyat olmadan nekadar zaman once randovu almamız gerekıyo sımdıden bılgılerınızz ıcın tskler

 • laz kızı dedi ki:

  yaa hocam bu fıyatlar cok yuksek burun estetıgı ıcın malum trb burası boyle burunları nasıl duzeltcez neden bu kadar pahalı ömer bey.neden butceyıde dusunerek ınsanlara kolaylık tanınmıyor

 • şüheda dedi ki:

  Burun estetiği kaç liraya mal olmakta ve işe başlayabilecek kadar iyi görünmek için ne kadar süre geçmesi gerekmekte?

 • tolga dedi ki:

  slm ben burnumu inceltmek küçültmek ve önünü kaldırmak istiyom her çeşit oluyormu ? ve bunlari yapsak fiyatlari ne kadar olur.

  • omer omer dedi ki:

   tolga bey burnunuzda bahsettiğiniz değişiklikleri yapıyoruz. burun estetiğini 2000-2500 tl aralığında yapıyorum

 • black61 dedi ki:

  merhaba doktor bey benim burnum aslında çok güzel:)daha önce bir başka doktora bilgi almak amacıyla gitmiştim burnumun gerçekten güzel olduğunu önüne hiçbir operasyon gerekmediğini sadece yandan bakınca görüntü bozukluğu olduğunu o kemiğin törpülenmesi gerektiğini söylemişti bu ameliyatın kapalı ameliyat mı yoksa açık ameliyat mı olması gerekiyor ve maliyeti nedir?şimdiden bilgileriniz için teşekkürler

 • aleyna dedi ki:

  merhaba doktor bey . ben 2 yıl önce burnumdan kıkırdak ve kemik aldırdım trabzonluyumda kbb uzmanı yaptı yaptı 21 yaşındayım ve bu yaşıma kadar sürekli ağzımdan nefes alıyorum ameliyattan sonrada burnumun üzerinde çökme oldu ve burun içi sızılarım hala devam ediyor. Ve artık bu görünümden sıkıldım estetik olmak istiyorum. Ve doktor araştırma içerisindeyim.. Yardımcı olursanız sizede muayeneye gelip burnumu göstermek isterim..

 • feride dedi ki:

  Kayinvalidem tam bir laz burnuna sahip estetik olmak istiyor tansiyon dahil saglik problemi yok estetik olbilir mi?trabzon da yasiyoruz cevap verirseniz memnun olurum

 • yunus dedi ki:

  ameliyat tan kaç ay sonra burun eski haline tamamen dönüyör yani eski sağlamlığına kavuşuyormuy

 • seher dedi ki:

  burun estetigi olmak istiyorum fiyatlar ne kadar ve sosyal güvence karsılıyomu ameliyatı?

 • seher dedi ki:

  burun amaliyatı olmak istiyorum bilgilendirirseniiz sevinirim

 • erkam dedi ki:

  mrb hocam burnumda kemik eğriliği var yaşım küçükken nefes almakta zorlanıyordum ama yaşım büyüdükçe nefes alma zorluğu pek yaşamadım yaşım şu anda 19 çevremde burun ameliyatı olanların bazı şikayetlerinden dolayı açıkçası ameliyat olmaktan korkuyorum. ve doktorun tecrübeli ve iyi olmasını söylüyorlar ameliyat olmayı istiyorum ama sizin görüşünüzü almak istiyorum… Yardımcı olursanız çok sevinirim

  • omer omer dedi ki:

   yoğun olmamdan dolayı mailinizi geç yanıtlıyorum.burnunuzun önden ve yandan çekilmiş fotolarını gönderin.size detaylı bir değerlendirme yapayım.

 • Bengi dedi ki:

  Benim burnum 13 yaşımdayken kırıldı. Bir oyun sırasında düşme sonucu olan bu olay sonrası burnum eğik kaldı. Sol taraftan nefes almakta zorlanıyorum. 25 Temmuz 1994 doğumluyum ve Taewkwon-do yapıyorum. Burun problemimi hem estetik hem de sağlık açısından gidermek istiyorum ama bana 20 yaşından önce olmaz diyorlar. Yardım ltf.

 • gizem dedi ki:

  mrb. burun estetiği için size başvurduktan ne kadar sonra ameliyat gerçekleşecek?

 • Peri dedi ki:

  Merhaba ömer bey nasılsınız ben rizede yaşıyorum ve burun estetiği olmak istiyorum burnum kemerli alt kısmı güzel fakat üst kısmı kemerli olduğu için beni çok rahatsız ediyor.yaklaşık 2-3 yıldır estetik yaptırmayı düşünüyodum fakat doğru doktoru bulamamıştım insan ne kadar da olsa korkuyor.Sonucu başarısız olursa diye.Burun estetiği fiyatları nedir ve randevuyu nasıl almam gerekiyor..Bilgilendirirseniz sevinirim..İyi günler.

 • Yusuf dedi ki:

  Merhaba ben daha önce burun estetik ameliyatı oldum fakat burnun uç kısmında hafif bi düşme var. burnumun ucunu sadece hafif kaldrtmak istiyorum bu küçük operasyon fiyatıda 2000 liramı ? sonuçta kemik falan çıkarrtılmıycak ve 1 saat sürmeyecek? bilgilendirirseniz sevinirim

 • serdar dedi ki:

  ömer bey gerçekten bu işin uzmanı.. burun estetiği düşünenler hiç çekinmeden ameliyat olabilirler. ömer beye ameliyat olmuş biri olarak sölüyorum.

 • cemre dedi ki:

  merhaba benim burnumda yandan bakıldıgında bir cıkıntı var ve bundan ben cok rahatsızlık duyuyorum burun estetiginin fiyatını ögrenebilirmiyim şimdiden teşekkür ederim.

 • sevda dedi ki:

  merabalar benim burnum 4 yıl önce kırıldı yanlış kaynadı ameliyata gerek duyulmadı ama ben rahatsızım we en acilinden burnumu yaptırmak istiyorum daha 20 yaşındayım ve yüzümün yapısını etkiledigi için yaşlı gibi gözükmek istemiyorum size ulaşabilecegim bi yer gerek bana acil yardım edebilrmisiniz……

 • pınar dedi ki:

  merhaba , kendime göre burnumun ucunda sorun var biraz aşağıya doğru uzanmış , bunun ameliyatı mümkün mü? kolay mı? ve de ücreti nedir?

 • fatma dedi ki:

  merhaba ben 13 yaşında yüksek bir yerden düşmem sonuncunda burnum kırıldı ve sağ tarafında eğiklik oluştu nefes almakta zorlanıyorum 52 yaşındayım doktorlar ameliyat şart diyor bu ameliyattan sonra burnum estetik olmadan düzelirmi teşekkürler.

 • fatoş dedi ki:

  ben daha 15 yaşındayım burnum biraz büyük ama şekli güzel ..Ben kanatlarından ve şişkoluğundan çok rahatsız oluyorum yardım edin lütfen

 • reyhah dedi ki:

  burnumdada kemik var, buna bağlı olarakta burnum sürekli tıkalı. ayrıca dıştan belli olan eğrilme var. hem bu kemikten kurtulmak istiyorum hem de eğrilikten. çalışan bir memurum bana maliyeti ne olur. cevaplarsanız sevinirim. saygılar.

 • rıdvan dedi ki:

  burnum biraz eğik olmasından nefes almakta biraz zorlanıorm.bazı doktorlar kemik kayması seklinde yorum yaptılar,estetik olursam bu tür sorunlar giderilebilinirmi veya sizin yorumunuz nedir saygılarımla.

 • adem dedi ki:

  Doktor bey kusura bakma belki tuhaf geleck ama ben burun estetik olmayı düşünüyorum ama fiyatlarını yaklaşık olarak söylerseniz çok memnun kalırım.TEŞEKKÜRLER.

 • metin dedi ki:

  Mrb hocam ben burun estetiği yaptırmak istiyorum tayinim istanbula çıktı burda bir estetik cerrahiye gözüktüm bana 8000 tl civarı bir fiyat belirlediler uzun pazarlıklar sonucu 6000 tl son olur dediler ama internetten araştırıyorum ortalama 2000-2500 tl civarı estetik fiyatları ama estetik konusundada biraz korkularımda var ya bi hata olursa ya daha kötü gözükürse vs gibi bi arkadaşım sizi tavsiye etti bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz tlf numaranızı bana gönderirseniz sizinle irtibata geçip görüşmek istiyorum.

 • ibrahim dedi ki:

  merhabalar öncelikle burnum çok düzgün bir yapıya sahip lakin biraz dik dursa fena olmaz bu söylediğim ameliyat çeşidi galiba burun ucu ameliyatına giriyor bunun maliyeti ne kadar olur ortalama bir fiyat belirler misiniz doktor bey şimdiden teşekkürler….

 • Tuba dedi ki:

  Hocam ben 22 yaşındayım çene ucum normalden birazcık uzun ve burnumda da şekil bozukluğu var iki estetik (çene ve burun) aynı anda yapılması mümkün müdür ? Cevabınız için şimdiden teşekkürler…

 • sinan can dedi ki:

  iyigunler hocam benım sıze bı kac sorum olacaktı hocam burun amelıyatı gecirdım daha once kemık aldrdım fakat burnumun ucu bıraz dustu ve gıttıkce yamuluyor estetikle ne kadar olur maliyeti bi iyilestrme yaparmsnz? gumushanedn daha once yaptıran arkadaslarımda oldu gunay abi söyledı sizi bana

 • serkan dedi ki:

  slm ömer bey benim nişanlım burun estetiği yapmayı düşünüyor ve sizinle görüşmek istiyoruz trabzon da tam olarak nerdesiniz adresi öğrenirsem sizinle görüşmek istiyoruz.

 • cem dedi ki:

  merhaba hocam bn bururn estetiği olmak istiyorum fakat trabzonda ikamet etmiyorum 20 yaşındayım bna ne zmaana randevu verebilrsnz acaba geldğim gibi ameliyat olmam mümkünmü şimdiden verceğinz cevap için teşekkürler

 • mehra dedi ki:

  mrhaba bu ay içerisnde burun estetigi olmayı düşnyorm . burnm hem çok etli hemde kemikli küçültüp dikleştrmeyiistyorm ve o rahatsz dici fazla etlerden tamamıyla kurtulmk istyorm

 • kahriman dedi ki:

  sayin yetkili kisiler benim bir sorunum var kulak ameliyati yani düzeltme yapiyormusunuz eger yapiyorsaniz tek kulak,fiyati kac lira bana bildirirmisiniz ameliyat ile ilgili bilgileri bana yollarmisiniz tesekkürler kahriman bayram almanya

 • filiz dedi ki:

  selam hocam.ben 2010 eylülünde ameliyat oldum.burnum düzgün bir burundu.sadece burun ucu belki milim kadar kaldırıldı.ama ben memnun olmadım.çünkü nedenini bilmediğim bazı sorunlar oluştu içerde.size görüşmeye gelmek istiyorum.yorumlarınızı merak ediyorum.ne yapılabilir ne olmalıydı konuşmak istiyorum.randevu almak gerekiyor mu.teşekkür ederim Rize

 • fvzi dedi ki:

  mrb hocam burnum uzun ve aşağa doğru eğik düzeltmek istiyorum maliyeti nedir ve başvurduktan sonra ne zaman ameliyat olurm cvpınız için şimdiden tşkkler…

 • kadir dedi ki:

  17 yaşındayım burnum olduğundan büyük ameliyat olmak için kaç yaşın da olmam gerek birde fiyatı ne kadar?

 • okan dedi ki:

  burun ameliyatı ne kadar

 • kadir dedi ki:

  s.a ben 17 yaşındayım burnum olması gerekenden büyük ameliyat için 18 yaşım da mı olmak gerek birde fiyat ne kadar şimdiden (teşekkürler) beni yanıtsız bırakmayın LÜTFEN

 • kumru dedi ki:

  ben 16 yaşındayım bu yaşta olabilirmiyim ? Kaç gn sonra dışarı cıkabiliriz ?

  • omer omer dedi ki:

   17 yaş en uygun zamandır.ertesi gün dışarı çıkabilirsiniz.saygılar.op.dr.ömer ambarcıoğlu

 • ahmet dedi ki:

  selam doktor bey ben kizim icin yaziyorum kemdisi birnunu kucultmek istiyor ama henuz 13 yasinda,simdi yasi kac olmasi lazim burun ameliyati icin yoksa herhangi bir problem olurmu ,tesekkur ederim iyi gunler.

 • yagmur dedi ki:

  artık bu burundan kurtulmak ıstıyorum.:) suan 20 yasındyım ve bugune kadr kı tek ve en buyuk sorunum burnum oldu amelıyattn da cok korkuyorum yaptıranlrı gorunce tamm yaptırcam dıyorum fakat amelıyattn snra kı surecı anlattıklarında yıne vazgecıyorum 🙁 cok arastırıyorum fakat bır turlu ıkna olamıyorum bana yardımcı olursanız sevınırım 🙁 cok teskkur edıyorm smdıdn ıyı calısmalar …

 • berfin dedi ki:

  burun estetiği için en erken yaş kaçtır?

 • tunahan dedi ki:

  mrb ben estetik olmak istiyorum nefes almakta güçlük çekiyorum estetik olurken bu gibi sorunları hallediyormusunuz ve ameliyatlarınızı hangi hastanede yapıyorsunuz fiyat ne kadar.

 • eren dedi ki:

  hocam fiyat hakkında bilgi wermenizi istiyorumm.

 • Orhan dedi ki:

  Burnum çok büyük ve kemikli, bu şekilde bir burun benim ideallerim doğrultusuna göre şekillendirilebilir mi ?

 • Senem dedi ki:

  selam doktor bey size sorum burun törpülemeyle ilgili olacak.. burnum şekil itibariyle düzgün sayılabilecek düzeyde. sadece estetik olarak ufak bi kemik var. burun deliklerimin oldugu yerde kılcak damarlar oldukça fazla ameliyat için sorun oluşturur mu ? törpülemeyle ilgili bilgi verirseniz çok sevinirim buna göre görüşmeye gelmek istiyorum.

  • omer omer dedi ki:

   sadece törpüleme işlemi oldukça sınırlı durumlarda yaptığım bir uygulama.uygun adaysanız törpüleme işlemi yeterli olabilir.burun deliklerinizdeki kılcal genişlemeler bir sorun oluşturmaz.saygılar.op.dr.ömer ambarcıoğlu

 • idris dedi ki:

  ben burun ucu ameliyatı olmak istiyorum maliyet ne olur sadeece burun ucum uzunn

 • mustafa dedi ki:

  merhaba hocam bnde amelyat olmak istiyorum iki kez kaza gecirdim arac ve motor kazası burnumda fazla belli olmuo ama tamm üst kemik tarfnda sanki kck kayma şişme var yanlız biraz ürperyrm korkuyrm yani emelyattan kötü sonucları varmıdır acaba yardmcı olursanz sevnrm

 • poeple dedi ki:

  bir sorum var benim burnumc ok j hafif kaldirtmak istiyorum bu ameliyatsiz mumkunu acaba

  • omer omer dedi ki:

   ameliyatsız burun ucu kaldırmak mümkün…tabi bu işlem için uygun aday olmanız durumunda.saygılar.op.dr.ömer ambarcıoğlu

 • bilge dedi ki:

  merhaba ömer bey benim burnumda bir sorun yoktu sonradan ortaya çıkan birşey bu. burun ucumda düşme ve kıkırdak kayması oldu burun ucumun sağ ve sol kıkırdağı aşağıya kaydı ve tabi bu kıkırdaklar kayınca kemik ortada kaldı ve kötü bir görüntü ortaya çıktı resimlerde çok kötü görünüor burnum ve ben bundan çok rahatsız oluyorum,ömer bey bunu düzeltmek için ne yapılabilir genel anestesi mi yapıyorsunuz bu tip ameliyatları ve fiyatı ne kadar olur teşekkürler

  • omer omer dedi ki:

   sorunlarınızın tamamına yönelik bir rinoplasti uygulaması sizi mutlu edecektir.dogal yüzünüze yakışan estetik olduğu anlaşılmayan bir ameliyat sonucu ortaya çıkacaktır.genel anestez yada sedasyon eşliğinde lokal anestezi ile bu ameliyatı gerçekleştiriyorum.fiyat aralığı 2000-2500 tl civarındadır.op.dr.ömer ambarcıoğlu

 • murat dedi ki:

  ben bu gün ömer hocaya burun estetik ameliyatı oldum çok güzel bir ameliyat geçirdim ameliyatın esas sonucu 1-2 hafta içinde belli olur nasıl bişey olduğu ama şuan gayet iyi görünütor tavsiye ederim olmak isteyenlere.

 • pınar dedi ki:

  merhaba ömer bey
  septorinoplasti ameliyatı yapıyormusunuz estetik ameliyatı ile birlikte

 • evren dedi ki:

  17 yaşındayım ve ailemin onayıyla burnumu yaptırmak istıyorum.fakat korktuğum birşey var.oda ameliyat sonrası çıkan sonuçtan memnun kalmamak.gelen hastalarınıza animasyon olarak daha doğru bir bilgısayar ortamında burun şeklini gösteriyor musunuz ?

  • omer omer dedi ki:

   burnun değişimiyle ilgili bilgisayarla yapılan modelleme doktoru ve geçireceğiniz operasyonu yansıtmaz.dolayısıyla doktorunuzun yapmış olduğu operasyonlardaki öncesi sonrası değişimleri daha çok önemsemelisiniz.saygılar.op.dr.ömer ambarcıoğlu

 • nisa dedi ki:

  merhaba..benim ameliyattan sonrası için endişeierim var.genelde çevremdeki insanlar burun düşmesi gibi şikayetlerde bulunuyor.nedir bu burun düşmesi her ameliyatta olur mu ?

  • omer omer dedi ki:

   burun düşmesi hastalarımızda gördüğümüz bir sorun değildir.burnun destek dokularına aşırı cerrahi müdahaleler sonrasında ortaya çıkar.saygılar.op.dr.ömer ambarcıoğlu

 • zuhal dedi ki:

  merhaba ömer bey.. ameliyat sonrası burunda şiddetli bir ağrı oluyor mu ?

 • orhan dedi ki:

  Merhaba Sayın Hocam Ben 18 Yaşındayım Yakın Zamanda Amelyat Olmak İstiyorum Size Benim Burnum Kırık Ve Esnetige İhtiyac Var 2 Amelyatı Birden Yapıyormusunuz Sıra Alma Olayı Varmı Hocam Saygılarımla

 • bshn dedi ki:

  Merhabalar.Uzun bir araştırma sonucu 1ay önce estetik plusta ameliyat oldum.Çok memnunum.Ömer Bey ve ekibinin samimiyet güleryüz ve desteğiyle güzel bir ameliyat öncesi ve sonrasıydı.Kendisine güvenin, rahat ve sabırlı olun.Sonrası istemeseniz de güzel olacaktır. 🙂

 • muhammet dedi ki:

  merhaba. ben 17 yaşındayım ve burnum 6 ay önce kırıldı, ameliyata gerek duyulmadan düzeltildi fakat ben eskisi gibi olduğunu sanmıyorum, kırık düzeltme işlemi ile ilgili bilgi verebilir misiniz fiyatı? nasıl yapıldığı ? kötü bir sonuç olabilme ihtimali var mı? eskisi gibi olur mu vs …

 • Selman dedi ki:

  Hocam iyi günler.Ktü de öğrenciyim yakın zaman içinde burun estetiği olmayı düşünüyorum,ameliyattan sonraki süreç derslerimi doğrudan etkileyecek şekilde midir?

 • tuğba dedi ki:

  Benim 2002 de burnum kırıldı.devamlı kbb da sorun yaşıyorum gittiğim kbb ci doktor öncelikle burnumu ameliyat ettirmem gerektiğini söyledi.burnumun görüntüsünden cok ameliyat en hafif sekilde geçirip cabuk iğlesmek istiyorum.3tane cocuk annesiyim evde heriş bana bakiyor.bu emeliyati kbb ci yaparsa isin icinde estetik olmayacagi icin dahami kolay olur.yoksa kirik duzeltilmesiyle estetigin yapilmasindaki sorunlar ve iğlesme suresi aynimidir.sonucta ayni aci ve suregi cekeceksem tabiki estetik terci ederim lutfen beni aydinlatirmisiniz

 • Ali Cemre dedi ki:

  Merhaba hocam , benim burnumda kemik eğriliği var ve nefes alma problemi yaşıyorum. Ben gözlük kullanıyorum ve ameliyattan sonra 2 ay gözlük kullanamayacağımızı söylüyorsunuz , gözlüksüz maalesef rahat göremiyorum. bunun bi çözümü var mıdır ? LENS Gibi

 • übeyt dedi ki:

  burun ameliyatı olmak istiyorum

 • özgür dedi ki:

  hocam 18 yasına 2 hafta sonra gireceğim ve ameliyat olacam hemen bi sakıncası var mı veya bu ameliyatı 1 hafta oncesınde yapsam bi sıkıntı olur mu ?

 • ecem dedi ki:

  3 sene önce burun estetiği oldum .Kemik çerçeve gözlük taktım . Burnumda kızarıklık yaptı. Bir sakıncası var mıdır ? Takmaya devam edebilir miyim ? Yoksa ileride çökme yapar mı ?

 • ecem dedi ki:

  merhaba doktor bey ben 20 yaşındayım trabzonda yaşıyorum burnumdan estetik ameliyat olmak istiyorum acaba bulunduğum şehirde olma imkanım var mı

 • Haticem dedi ki:

  Merhabalar,
  Akşam uyumak istediğimde burundan nefes almakta zorluk çekiyorum,daha önce gitmiş olduğum kbb doktorlarından bazısı burnumda yoğun et olduğunu bazısıda olmadığını söyledi.burnumda şekil itibariyle üstte hafif kemik var ve bu şekil bozukluğu beni rahatsız ediyor,burun estetiği dahilinde et alma operasyonunuda gerçekleştiriyor musunuz?
  yardımlarınızı rica ediyorum.
  saygılar.

 • Postmodern53 dedi ki:

  Burun ameliyatı olmak isteyenler hiç tereddütsüz Ömer beyi tercih etmeliler o kadar samimi ve içten ki insan ister istemez kendini sihirli ellerine teslim ediyor bugun ameliyatımın 17. günü ve sonuctan gayet memnunum kesinlikle insanın kendine güveni geliyor..İyi ki Ömer beyi tercih etmişim diyorum..

 • Ferhat dedi ki:

  Merhaba,
  Yaşım 60, burnumun içindeki kemik nedeniyle solunum zorluğu çekiyorum. Bunun giderilmesinin yanında, biraz da düzeltilse fena olmazdı. Ameliyat olmam uygun mudur?

 • nevin dedi ki:

  ıyı gunler ömer bey.sol taraftan kemıklı bı burna sahıptım.kemıgın alınıp toparlanacak sekılde dogal bı burun dusunmustum.aılemı zar zor ıkna edıp 1.5 sene once trabzonda adını bılerek verecegım …….. a amelıyat oldum ve felaketım oldu.amacım doktoru kotulemek degıl ama bu kadar ılgısız bu kadar amatorce ve 1 kez dahı kontrol verılmeyen 20 dklık bı operasyon gecrdım.tek yapılan o kucuuk kemıgın cıkarılması oldu ve ben amelıyattan cıkar cıkmaz tam ayılmadan hemsıre tırnak kadar kemıgı getırıp anneme verdı 🙂 daha fazla bu bununla yasamak ıstemıyorum en kısa zamanda sıznle gorusmek ıstıyorum.kurtulmak ıstıyorum bu goruntuden.yardım edecegınızı dusunuyorum.teşekkurler ıyı calısmalar

 • kevser ela dedi ki:

  burun içinde şişmin olan etleri aldırma ve burun küçültme maileyeti ne olur

 • kevser ela dedi ki:

  burun içindeki etleri aldırma ve burun küçültme olabilir mi? fiyat ne kadar?

 • burunukemerliolankız dedi ki:

  merhabalar ilk öncelikle ben burnumun kemerinden çok şikayetçiyim psikolojim bozuldu ve özgüvenim kayıp burnumun delikleri uzun ve ince sol tarafından az nefes alabiliyorum kemerli burun ucumda uzun 17 yaşındayım internetten araştırdığıma göre 16 ve 17 yaşlarında oluyormuş ailemi bu konuda ikna ettim ama burnumun düşmesinden korkuyorum ve sadece doğal duran bir burun istiyorum ameliyattan çıkınca nefes darlığı çekerim diye korkuyorum ve dudağımla burnum arasında çok az mesafe var ameliyatta narkozun etkisi geçer mi ? Ne yapmam gerekli çok kararsızım sorularımı yanıtlarsanız çok memnun olurum teşekkür ediyorum.

 • murat dedi ki:

  mrh omer bey benım burnum cok ınce ama bazı gunler şişkınlık oluyo neden acaba et mı var aldırırsam degısıklık olurmu burnum cogu zaman tıkalı oluyo lutven cevaplıyın saygılarıma

 • deniz dedi ki:

  selam arkadaşlar ben sekiz gün önce doktor ömer beye ameliyat oldum alçım dün çıktı ve sonuç inanılmaz güzeldi ömer bey gerçekten işinin uzmanı.ben çok cesaretsizdim ameliyat masasına yatmam tam iki yılımı aldı ama inanın korkulacak hiçbirşeyi yok ömer bey gerçekten çok ilgili ve ne yaptığını çok iyi bilen bir doktor.inanın etrafımda birçok kez burun ameliyatı olup pişman olan çok insan var seçiminizi yaparken çok dikkatli olun ve doktorunuza gönülden inanın ben doktoruma çok güvendim,güvenimin sonucunuda aldım çok mutluyum ama şuna gerçekten inanın doktor ömer beyin elleri sihirli.

 • seren dedi ki:

  Merhaba, daha önce kemik probleminden dolayı ameliyat oldum. 11 ay oldu. Ancak burun ucunda düşüklük ve burun ucunun yukarısında yanaklara doğru kayan kabarıklık var her 2 tarafta da. siz bunu kemerin alımıyla oluşan deri fazlalığı olarak nitelendirmişsiniz. Bu konuda sizden yardım istesem, özellikle deri fazlalığını yok etmek mümkün mü, ameliyatla düzelecekse ne kadar sürer ve maliyeti ne kadardır? Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum..

 • salih dedi ki:

  burnum kırldı ve amelıyat ettıler ama biraz şişkinlik var zorunlugu aldugum iççinb amelıat olmak ıstıyorum bu şişkinlik nasıl gecer

 • nevin dedi ki:

  ıyı gunler ömer bey.sol taraftan kemıklı bı burna sahıptım.kemıgın alınıp toparlanacak sekılde dogal bı burun dusunmustum.aılemı zar zor ıkna edıp 1.5 sene once trabzonda adını bılerek verecegım …….. a amelıyat oldum ve felaketım oldu.amacım doktoru kotulemek degıl ama bu kadar ılgısız bu kadar amatorce ve 1 kez dahı kontrol verılmeyen 20 dklık bı operasyon gecrdım.tek yapılan o kucuuk kemıgın cıkarılması oldu ve ben amelıyattan cıkar cıkmaz tam ayılmadan hemsıre tırnak kadar kemıgı getırıp anneme verdı daha fazla bu bununla yasamak ıstemıyorum en kısa zamanda sıznle gorusmek ıstıyorum.kurtulmak ıstıyorum bu goruntuden.yardım edecegınızı dusunuyorum.teşekkurler ıyı calısmalar

 • rasim dedi ki:

  eğr burun kemiği parçalanmışsa ne yapıyorsunuz ?

 • çayeli mehmet dedi ki:

  geçen hafta ameliyat oldum doktorum ömer ambarcıoglu ellerine sağlık bir hafta geçmesine rağmen daha hiç bir sorun ve ağrı yaşamadım.. kendisine teşekkür ediyorum.

 • Dilara Akar dedi ki:

  Öncelikle ameliyatımı başarıyla gerçekleştiren Sayın Op. Dr. Ömer Ambarcıoğlu’na ve yardımcılarına çok çok teşekkür ediyorum ve burun ameliyatı düşünenlerin hiç çekinmeden Estetik Plus’a gitmelerini öneriyorum. Ameliyat sırası ve sonrasında kesinlikle ağrı sızı hissetmiyorsunuz. Buna tampon ve alçı alımı da dahil. Bu bilgileri kafasında soru işareti olanlar için veriyorum. Sonuç olarak hayalinizdeki burun ile mutlu bir şekilde ayrılacağınızı söyleyebilirim. iyi günler dilerim.

 • sümeyye dedi ki:

  hocam 20 yaşındayım burnum yandan bakınca kemerli baya fotoğraf çektiremiyorum yazın ameliyat olmam mümkün mü çevremdeki insanlar yazın iyileşme olmadığını ve burnun düşebileceğini söylediler cevaplarsanz sevinirim.

 • emre dedi ki:

  Doktor bey selam ve saygılar benim sorum burun küçültme ameliyatından sonra meydana gelen derideki çizgi ve bolluk giderilebilirmi?Ne yapılmalı?Şimdiden teşekkür ederim.

 • Demet dedi ki:

  Selam ben tüm burun estetiği ile burun ucu estetiği arasında fiyat farklı varmı varsa nekadar fiyatları öğrenmek istiyorum artı benim nefes alma problemim var geniz etim daha once 2 kez alındı ama tekrarlamıs olabilicegini dusunuyorum bunun için bir operasyon yaptırırsam sekildede düzeltme istiyorum buyüzden bilgilendirirseniz cok sevinirim saygılar.

 • ADEM dedi ki:

  HOCAM MERHABA BUNDAN 1,5 AY ÖNCE BURUNDAN NEFES ALAMAMA ŞİKAYETİ İLE HASTANEYE GİTTİM AMELİYAT OLDUM.AMELİYATTAN 10 GÜN SONRA BURNUMDA KANAMA OLDU VE BURNUMA YENİDEN TANPON YAPILDI.KANAMA TEK TARAFTA OLDUĞU İÇİN TAMPON TEK TARAFA YAPILDI. DAHA SONRAKİ GÜNLERDE BURNUMUN TANPON YAPILMAYAN TARAFINDAN NEFES ALAMADIĞIMI HİSSETTİM.TEKRAR DOKTORA GİTTİĞİMDE TEK TARAFA TANPON YAPILDIĞI İÇİN DİĞER TARAFA BASKI YAPILDIĞI VE BU YÜZDEN DİĞER TARAFTAN NEFES ALAMADIĞIM SÖYLENDİ.SEBEP BU OLABİLİRMİ YOKSA BURNUMDA EĞRİLİK VAR NEFES ALAMAMAMIN SEBEBİ BU OLABİLİRMİ.BİRDE AMELİYATTAN ON GÜN SONRA BURNUMUN KANAMASININ SEBEBİ NE OLABİLİR.TEKTRAR BİR OPERASYON GEÇİRMEM GEREKTİĞİ SÖYLENDİ TAVSİYE EDERMİSİNİZ.HOCAM CEVAP VERİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM.KOLAY GELSİN.

 • mustafa dedi ki:

  slm,ömer bey ben giresunda öğrenciyim.bundan bir iki sene önce burnumdan sürekli kan geliodu kanama durdu ama şimdi burnum sürekli akma yapıyor.birde geceleri nefes alamıyorum.doktora gittim bana sünüzitimin olduğunu ve burnumda kemik olduğunu söyledi.kemikleri almak için ameliyat olmamı söyledi.düzgün bir burnum olmadığı için aynı anda hem burnumdaki kemik alınıp hemde estetik yapılabilirmi.lütfen cevaplarmısınız.

 • deniz dedi ki:

  merhaba doktor bey benim burnum büyük ve şekilsiz küçükken burnumdan zor nefes alırdım ama bu zamanla geçti şimdi burnum zaman zaman ağrıyor sizce ağrı neden olabilir?şeklinden dolayı estetik ameliyatı olmak istiyorum fakat korkuyorum.

 • Furkan ŞİRİN dedi ki:

  Selam Arkadaşlar Burun estetik,et,kıkırdak,kemik, gibi rahatsızlıklarınızdan dolayı hastaneleri dolaşmanıza gerek yok estetik plus’la tanışın rahatsızlıklarınızdan kurtulun ve hak ettiğiniz şekilde yaşayın hayatta bazı şeyleri ertelemeyin Atatürk alanı Boyner Mağazası üstü Estetik Plus Merkezine uğrayın Dr.Ömer ve Kadrosuyla tanışın.Burun ameliyatım sırasında yüzlerindeki tebessümü eksik etmeyen ve hertürlü desteği yaşatan Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı OP.DR.Ömer AMBARCIOĞLU ve kadrosuna Teşekkür ediyorum..Emeğinize sağlık …..

 • berk dedi ki:

  doktor bey benim burnum çok büyük istediğimiz kadar küçülebilir mi?

 • Burak dedi ki:

  I günler hocam burnumun sonradan olmakla birlikte uc kisminda büyüme ve delikler de genişleme, üst tarafında ise kemik çıkıntısı oluştu hem burnu mu küçültmek hemde çıkıntıyi almak için fiyat öğrenmek istiyorum

 • Hacer dedi ki:

  Burnumun önünde düşme vardır sadece ucundan sikayetim vardir 27 yaşındayım ayrıca yasım daha kucuk iken boyle bir durum yoktu bu durum ile ilgili olarak yapılan operasyon nedir ? ve bunun iyileşme süresi ne kadar olur? Hatta ne kadar tutar? Bana bilgi verirseniz cok memnun olacağım. Sye

 • muhammet dedi ki:

  mrb hocam kucukken bisiklet kazasi yuzunden burnumda kirilma ve egrillik olustu (17 yasinda)2007 yilinda nefes sikintisi yuzunden amelyat oldum sadece nefeste duzlme oldu lakin burnum hala egri idi…. 40 gun once de estetik yaptirdim sekil bozuklugu yuzunden ama hala egrililik war hocam burnum duzelirmi ??
  batmandan saygilarimla ..

 • Çiğdem dedi ki:

  merhaba doktor bey. benim burnumda kemik sola ddoğru kaymış ve solunumu azıcık zorlaştırıyor. hem estetik hem de bu sağlık sorununu düzeltme imkanınız var mı acaba* maliyeti ne kadar olur?

 • ilhan dedi ki:

  burun ameliyatında eğri olan kıkırdak doku komple çıkarılıyor mu?teşekkürler.
  inşallah muayeneye geleceğim.

 • edaa dedi ki:

  1 ay önce burun estetiği yaptırdım. kemerli ve uzun bir burnum vardı.ameliyattan önce tereddütlerim vardı.sonuçtan çok memnumun. doğal ve küçük bir burnum oldu. iyi ki ömer beyi tercih etmişim. kendisine teşekkür ediyorum

 • KENAN ÜSTÜN dedi ki:

  Merhaba ismim Kenan.Öncelikle Ömer beye bana istediğimden daha fazlasını verdiği için teşekkür ediyorum. İçinde azcık olsun korkusu olan kişiler hiç durmasın.İnanın ki daha önce neden yaptırmadım diyeceksiniz. 2 gün sonra acısız tamponum çıktı , 1.5 haftada hiç ameliyat olmamışım gibi etrafta dolaştım , herkesten olumlu yorum alıyorum.Son olarak Dr Ömer beye güleryüzü ve profesyonelliği için şükranlarımı sunuyorum.Saygılarımla

 • Atakan dedi ki:

  Merhaba doktor bey.Ben Samsundan burun ameliyatı olmak için size gelmeyi düşünüyorum fakat ameliyatın ertesi günü otobüsle Samsuna dönücem.Enfeksiyon kapma riski yada yeni ameliyatlı olduğum için sorun teşkil edermi

 • Nazif dedi ki:

  Mehaba arkadaşlar 10 ay önce ömer bey burun ameli
  iyatı olmuştum oldukcada memnunum ömer bey gerçekten çok başarılı bir doktor..

 • hümeyra dedi ki:

  arkadaşlar burun ameliyatı düşünenler için ömer bey kesinlikle doğru bir tercih.2 hafta önce ameliyat oldum ve sonuç gerçekten çok iyi.çekinmeden tavsiye ediyorum:)

 • elif dedi ki:

  15 yasindayim ve burnum sahiden cok rahatsiz ediyor… estetik olabilirmiyim.. eger estetik olmam uygunsa fiyati ne kadar ?

 • isimsiz dedi ki:

  Doktor beyden Allah razı olsun burun estetiğinde bir mucize yaratabiliyor ve çok anlayışlı benim tam 1 sene olacak ameliyatım olalı .. sabırlı olun ve sonucu bekleyin 🙂

 • yasemin dedi ki:

  Burnum biraz uzun ve delikleri açık. Ameliyat olmak istiyorum. 21 yaşındayım. Yalnız ameliyat ile ilgili tereddütlerim var ne kadar süre hastanede kalmam gerekir ayrıca randevu için size nerden ulaşabiliriz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir